Alışveriş Sepetim:

0 adet - 0,00 TL
Alışveriş sepetiniz boş.

0

Diğer Resimler

Huch and friends / Desyllas Games - Emojito!. Büyük duyguların oyunu!. Yaş:7+, Oyuncu: 2-14.

Stok Durumu : Stokta var

179,90 TL

Açıklama

Emojito!    Yaş: 7+, Oyuncu: 2 - 14.


 


İçindekiler: 1 Oyun alanı, 100 Duygu Kartı, 7 Tahmin Kartı, 7 Oyun Jetonu 


 


Daha önce hiç olmadığı gibi kendini ifade etmeye hazır mısın?
 


Emojito!' da, yüz ifadeleri, sesler veya her ikisini de kullanarak duygularınızı ortaya çıkarırsınız. Kartlar size ne yapacağınızı söyler. Herkes oyuna karşı, bireysel olarak veya birbirlerine karşı oynayabilir veya takımlar halinde yarışabilirsiniz.


 

Detaylar

Emojito!    Yaş: 7+, Oyuncu: 2 - 14.

 

İçindekiler: 1 Oyun alanı, 100 Duygu Kartı, 7 Tahmin Kartı, 7 Oyun Jetonu 

 

Daha önce hiç olmadığı gibi kendini ifade etmeye hazır mısın?
 

Emojito!' da, yüz ifadeleri, sesler veya her ikisini de kullanarak duygularınızı ortaya çıkarırsınız. Kartlar size ne yapacağınızı söyler. Herkes oyuna karşı, bireysel olarak veya birbirlerine karşı oynayabilir veya takımlar halinde yarışabilirsiniz.

 

Oyun Alanı:
Oyun Alanı 7 bölüme ayrılmıştır. 1 ila 7. bölüm arasındaki hat, başlangıç ve bitiş çizgisidir. Bu çizgiyi geçtiğinizde, ödül olarak bir kart alırsınız. Oyun alanının her bölümü anlatıcının duyguyu ne şekilde ifade edileceğini gösteren bir sembol gösterir.
Emojito!'da 3 farklı sembol bulunmaktadır:

 

Sadece yüz ifadeleri ile anlatın: Anlatıcı, kart üzerinde belirtilen duyguyu anlatmak için sadece yüz ifadelerini kullanır. Performans sırasında eller, ayaklar veya çeşitli nesneler kullanılamaz.
 

Sadece sesleri kullanarak anlatın: Anlatıcı, kart üzerinde belirtilen duyguyu anlatmak için sadece sesleri kullanır. Tahmin edenler performans sırasında gözlerini kapatır. Anlatıcı duyguyu seslendirmelidir

Örneğin bir iç çekiş veya kızgın bir kaplan ile anlatabilir.

Not: Bu, hayvan seslerini kullanamayacağız anlamına gelir (Örneğin aslan homurtusu), şarkı söyleme veya şarkı söyleme, nesnelerin seslerini taklit etme vb..
 

 

Yüz ifadeleri ve sesleri kullanarak anlatın: Anlatıcı, kart üzerinde belirtilen duyguyu anlatmak için yüz ifadelerini ve sesleri kullanır.

 

Tahmin Kartları:
Oyuncular, oyun sırasında oylarını sabitlemek için Tahmin Kartlarını kullanırlar. Bunu yapmak için oyuncular Tahmin Kartını çevirmek zorunda kalacaklar, böylece Oyun Kartındaki Duygu seçimleri kadrandaki numarayla eşleşecek

 

                                               

                                               Emojito!  HEP BERABER OYUNA KARŞI!  (2 - 7 Oyuncu İçin)

Genel Bakış
 

Tüm oyuncular oyuna karşı bir takım olarak birlikte oynarlar. Takımın amacı, oyuna bu hedefe ulaşmadan önce berlilenen sayıda kart toplamaktır.

(öneri: Oyuncu sayısında bir kart az).

Her turda bir anlatıcı vardır. Anlatıcı, çektiği kartta gösterilen duyguyu ifade eder. Daha sonra diğer oyuncular alana açılan 7 karttan doğru Duygu kartını bulmaya çalışırlar.

 

Oyunun Kurulumu

Oyun Alanını masanın ortasına koyun ve başlangıç / bitiş çizgisine 2 Oyun Jetonu yerleştirin; bir jeton size ait (takım), diğeri oyuna aittir. Her oyuncu bir Tahmin Kartı alır. Duygu Kartlarını karıştırın ve onları oyun alanının yanında kapalı şekilde koyun.
Oyun sırasında, iki deste oluşturacaksınız: Ödüller için bir deste ve oyun tarafından kazanılan ödüller için diğer bir deste. İlk önce hangi oyuncunun başlayacağına karar verin. Bu oyuncu desteden bir kart çeker ve kartta gösterilen duyguyu ifade eder.

 

Oyunun akışı
 

Her turda, oyuncular aşağıdaki 4 işlemi gerçekleştirir:

 

1. Bir Duygu Kartı çekin: Aktif oyuncu (anlatıcı), destenin en üstündeki kartı çeker, inceler ve o kartta gösterilen duyguyu ifade eder. Nasıl ifade edeceği, oyun alanı üzerinde , Oyuncu Jetonunun olduğu yerde görülen sembole göre anlatılır- yani yüz ifadeleri ve//veya sesler ile.
Not: İlk turda aktif oyuncu sadece yüz ifadeleri kullanarak duyguyu ifade edebilir.

 

2. Kart çekin ve oyun alanına yerleştirin: Aktif oyuncu, çekiliş destesinden 6 kart çeker, bunları Duygu kartıyla birlikte karıştırır. Ardından 7 kartı açık şekilde oyun alanı etrafına yerleştirir.
Bundan sonra, kimseye göstermeden Duygu Kartına karşılık gelen rakamı çevirir ve kadranı kapalı şekilde önüne koyar.

 

3. Tahmin: Şimdi tüm diğer oyuncular, gösterilen 7 karta bakar ve hangi duygunun daha önce ifade edildiğini tahmin etmeye çalışırlar.

Önemli: Tartışmaya izin yoktur! Bir kart seçin, Tahmin numaranızda ilgili numarayı ayarlayın kapalı şekilde önünüze koyun. Tüm oyuncular bu eylemi tamamladığında, oyuncular Tahmin Kartlarını açarlar ve puanlamaya geçilir.

 

4. Puanlama - ödül puanları ve ödüller: Bu turda verilen doğru ve yanlış cevapların sayısını kontrol edin ve iki Oyun Jetonu'nu buna göre hareket ettirin. Her doğru cevap için oyuncuların jetonu 1sayı ilerlerken, her yanlış cevap için oyunun jetonu 1 sayı ilerler. Simgelerden biri başlangıç / bitiş çizgisini geçtiğinde, sahibi (takım veya oyun) ödül olarak bir kart alır. Bu amaçla, sadece açık olan kartlardan birini alın, kupa işareti görünen tarafına çevirin ve ilgili ödül yığının üstüne koyun.

 

Örnek: 5 oyunculu bir oyunda, Beril anlatıcı; Ali, Fırat, Damla ve Batu ise tahmin edecek oyuncular ve terlik jetonu takıma ait iken, plaj topu jetonu oyuna ait olsun. 1 yanlış tahmin ve 3 doğru tahmin var. Bu durumda oyun alanında takım jetonunu 3 kare ilerletirken rakibin jetonu 1 kare ilerler. Takımın jetonu damalı alanı geçer ve oyun alanındaki açık kartlardan birini ödül olarak alır. Oyunun jetonu hareketini mor alanda (7'de) tamamlar yani bir ödül kartı alamaz.
 

Önemli: Oyun sırasında, 2 ödül kartı alırsınız. 1 kendiniz için 1 oyun için.

Kalan kartları, çekim destesinin yanındaki yeni bir oynanmışlar destesi oluşturun. Jetonlar taşındıkları yerde kalır ve oradan devam ederler. Bir önceki aktif oyuncunun solundaki oyuncu yeni aktif oyuncu olur ve yeni bir tur başlar. Çekme destesindeki kartlar bittiğinde, oynanmışlar destesindeki kartları karıştırın ve oyuna bu desteden devam edin.

 

Oyunun Sonu

Oyun, bir tarafın (takım veya oyun), oyuncu sayısından 1 eksik sayıda kart topladığında sona erer. Her iki taraf da final kartını aynı anda toplarsa, Oyun Kartında en uzağa taşınan kazanır.

 

Oyunu daha zorlaştırmak isterseniz, şu talimatları uygulayabilirsiniz:

* Zorlu: Her yanlış tahmin için, oyun 2 kare ilerler.
* Çok Zorlu: Her yanlış tahmin için, oyun 3 kare ilerler.
* İmkansız: Her yanlış tahmin için, oyun 3 kare ilerler ve takım ''Gizli Mesaj'' oyununu oynar.

 

''Gizli Mesaj''
 

Aktif oyuncu, duyguyu sadece solundaki oyuncuya ifade eder. Bundan sonra, bu oyuncu ifade edilen duyguyu, anladığı gibi, solundaki oyuncu için, vb. gerçekleştirir.

Temel oyunun kuralları geçerlidir - bir istisna ile: Duygu anlatılırken, diğer tüm oyuncular gözlerini kapatırlar; Sadece aktif oyuncunun solunda oturan oyuncu gözlerini açık tutar ve duyguların sunumunu izler.

Bu oyuncu daha sonra aktif oyuncu olur ve aynı duyguyu solundaki oyuncuya ifade eder. Bu, tüm oyuncular duyguyu görene kadar devam eder. Bundan sonra tur her zamanki gibi devam eder.

Bu varyasyonu oynarsanız, kartta gösterilen duyguyu yalnızca yüz ifadeleriyle ifade edebilir, ancak oyun alanı üzerindeki şekillerden bağımsız olarak ses çıkartarak ifade edemezsiniz.

                                 

                                     

                                         Emojito!  HERKES HERKESE KARŞI!  (3 - 7 Oyuncu İçin)

 

Genel bakış:
Bu mod, yukarıda açıklanan şekilde oynanır. Ancak artık, her oyuncu kendi kupasını toplar.

 

Oyunun Kurulumu:
Oyunun kurulumu yukarıda açıklandığı gibi aynıdır. Ancak bu modda, her oyuncu sadece Tahmin Kartı değil aynı zamanda başlangıç / bitiş çizgisine yerleştirilen Oyuncu Jetonu da alır.

 

Oyunun Akışı:
Her turda, oyuncular aşağıdaki 4 eylemi gerçekleştirir. İlk 3 eylem, temel (işbirlikçi ) oyunundakiyle aynıdır.

 

1. Bir duygu kartı çek
 

2. 6 kart daha çek ve oyun alanına yerleştir.
 

3. Tahmin et.
 

4. Puanla- ödül puanları ve ödüller: Her doğru cevap için aktif oyuncu, her turda en fazla 6 puan olmak üzere toplam 2 puan kazanır. Doğru tahminlerde bulunan oyuncular 3 puan alırlar. Oyun Jetonlarınızı kazandığınız puan sayısına göre ilerletin. Bir jeton başlangıç / bitiş çizgisini geçtiğinde, sahibi hemen açık kartlardan birini alır ve kupa tarafını yukarı bakacak şekilde önüne önüne koyar.
 

5. Özel Eylem: Lidere Meydan Oku! Herkes herkese karşı modunda, oyunda önde giden oyuncunun avantajını eşitlemek için özel bir eylem uygulayabilirsiniz. Bu eylemi uygulamak istiyorsanız, en az bir kupa sahibi olmanız ve tahmin eden oyuncu olmanız (yani aktif oyuncu değil) gerekir.

 

Aktif oyuncu, çektiği kartta gösterilen duyguyu ifade ettikten sonra - ancak ek 6 kartı çekmeden önce - tahmin eden bir oyuncu (lider oyuncu olmasa bile) lidere meydan okuyabilir. Bir turda birden fazla meydan okuyan oyuncu olabilir.

 

Bir oyuncu meydan okumak isterse, Ödül kartlarından birini ters çevirmek zorundadır, böylece artık bu kart bir kupa olarak sayılmaz. Eğer, önde giden oyuncu yanlış bir cevap verir, meydan okuyanlar doğru cevap verirse, önde giden oyuncu jetonunu 3 basamak geri taşımak zorundadır. Ve eğer, bunu yaparken, başlangıç / bitiş çizgisini geçerse, ek olarak ödül kartlarından birini atmak zorundadır.

 

Önde giden oyuncu, kaç meydan okuyucunun doğru cevap verdiğine bakılmaksızın, bir turda en fazla 3 basamak geri gider. Rekabetçi modda olduğu gibi, başarılı oyuncular puanlama aşamasında 3 puan alır ve buna göre ilerlerler. Birden fazla oyuncu aynı anda liderlik yapıyorsa, bir veya daha fazla oyuncu tarafından herhangi birine veya tümüne itiraz edilebilir.

 

Oyunun Sonu: Oyun, en az bir oyuncunun bir turun sonunda 5 kupa sahibi olduğunda biter. En çok ödül kartı alan oyuncu kazanır. Beraberlik durumunda, oyun alanı üzerinde en önde olan oyuncu oyunu kazanır. Eğer hala bir eşitlik varsa, oyuncular zaferi paylaşırlar.

 

                                                               

                                                                    Emojito!  TAKIM OLARAK  (4 - 14 Oyuncu İçin)
 

 

Genel Bakış: Bu mod yukarıda açıklandığı gibi oynanır. Oyuncular 2 kişilik takım oluşturur ve takımları için kupa toplarlar.
 

 

Oyunun Kurulumu: Oyunun kurulumu yukarıdakinin aynıdır. Her takım bir oyuncu jetonu ve bir Tahmin Kartı alır.
 

 

Oyunun Akışı:
 

1. Bir Duygu Kartı çek: Her takımın aktif oyuncusu, çekim destesinin en üstünden bir kart çeker, ona bakar ve o kartta gösterilen duyguyu ifade eder. Duyguyu yalnızca yüz ifadeleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu, oyun alanı üzerindeki sembollerin bu oyunda kullanılmadığı anlamına gelir. Takımdaki tahminci oyuncu, takım arkadaşı tarafından gerçekleştirilen duyguyu anlamaya çalışır.
 

2. Kart çekin ve oyun alanına yerleştirin: Herhangi bir oyuncu aktif oyuncularda bulunan tüm Duygu kartlarını alır daha sonra elinde toplam 7 kart olana kadar ortadan ek kart çeker. Bundan sonra, bu kartları karıştırır ve onları oyun alanının etrafındaki 7 rakama göre yerleştirir.
 

3. Tahmin: Tüm tahmin eden oyuncular, açık kartlara bakar ve hangi duyguların takım arkadaşları tarafından ifade edildiğini tahmin etmeye çalışırlar. Tahmin sırasında konuşmak yok! Tahmin eden oyuncular kendi Tahmin Kartlarını ayarlarlar ve kapalı bir şekilde ortaya koyarlar. Herkes bunu yaptıktan sonra, takımların aktif oyuncuları açık kartlarda gösterilen duyguyu açıklarlar. Diğer oyuncular kendi Tahmin Kartlarını gösterir ve bu tur puanlanır.
 

4. Puanlama - ödül puanları ve ödüller: Her doğru cevap için takım 2 puan kazanır. Kazandığınız puan kadar Oyuncu Jetonunuzu ilerletin.

 

Bununla birlikte, eğer bir Oyuncu jeton başlangıç / bitiş çizgisini geçerse, bu takım açıkta bulunan Ödül kartlarından birini alır ve takımın önüne koyar. Kalan açık kartları atılanlar destesine konulur. Eğer Duygu kartlarının çekme yığını bir noktada tükenirse, atılanlar destesini karıştırın ve yeni bir deste olarak kullanın. Her turun sonunda, takımınızdaki rolleri değiştirirsiniz: Aktif oyuncu tahminci oyuncu olur veya tam tersi.
 

Oyunun Sonu: 3 kupa toplayan takım oyunu kazanır. Eğer birden fazla takım aynı turda üçüncü kartlarını alırsa, başlangıç / bitiş çizgisini geçerek jetonunu en uzağa taşıyan takım oyunu kazanır. Eğer hala eşitlik varsa, berabere kalan takımlar net bir kazanan belirlenene kadar oynamaya devam ederler.
 

Not: Aktif oyuncuların oyun alanı üzerindeki sembollere uyup uymadıklarına ve yüz ifadeleri ve / veya sesleri kullanmasına veya sadece yüz ifadelerine izin verilip verilmediğine karar verebilirsiniz. Sesli olarak anlatımı sadece deneyimli oyuncular için tavsiye ederiz.

 

                   

Ödeme Seçenekleri

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanın. Kelime gruplarını tekli tırmak (') arasına yazarak gönderin

Yurtiçi Kargo ile Kapıda Nakit ya da Kredi kartı ile Ürünlerimizi Edinebilirsiniz.
© 2014 Konak Kitabevi